Банківські гарантії

Банк ПІВДЕННИЙ — лідер серед банків Півдня України за документарними операціями. Ми надаємо повний спектр послуг у сфері документарних розрахунків.

Політикою Банку є надання допомоги клієнтам при проведенні розрахунків і операцій із застосуванням документарних операцій.

Наші співробітники допоможуть Вам підготувати і здійснити такі операції, починаючи з розробки проектів договорів та документарних зобов’язань (акредитивів, гарантій) і закінчуючи підготовкою документів для отримання платежу.

Ви отримаєте вичерпну інформацію про види документарних зобов’язань і їх застосовності в різних ситуаціях і у зв’язку з різними видами угод.

Ми забезпечуємо підтвердження своїх зобов’язань першокласними європейськими банками, що дозволяє випускати документарні зобов’язання у формі, прийнятною для Вас і Ваших контрагентів.

Банківська гарантія — грошове зобов’язання банку-гаранта перед кредитором Заявника за виконання ним свого зобов’язання в повному обсязі або частково.

Банківська гарантія, на відміну від акредитива, зазвичай не вимагає надання в банк документів для підтвердження обґрунтованості платежу по гарантії. Гарантія, як правило, оплачується проти подання кредитором лише вимоги про платіж. Банківська гарантія є інструментом забезпечення виконання зобов’язань, тоді як акредитив є інструментом платежу

Гарантія платежу — вид банківської гарантії, використовуваний для забезпечення зобов’язань з оплати товарів і послуг.

Як правило, гарантії платежу використовуються для отримання комерційного кредиту. Продавець (бенефіціар) погоджується на відстрочку платежу, якщо отримання ним такого платежу забезпечується банківською гарантією. У випадку, якщо покупець (заявник) не виробляє оплату в строк, продавець направляє в банк свою вимогу про платіж і отримує необхідну суму в межах суми гарантії.

Гарантія виконання зобов’язань — вид банківської гарантії, використовуваний для забезпечення виконання договірних зобов’язань з поставки товарів, виконання робіт, надання послуг.

Така гарантія є, по суті, забезпеченням оплати постачальником штрафних санкцій у разі непостачання. У разі невиконання постачальником (заявником) своїх контрактних зобов’язань перед бенефіціаром, останній може звернутися з вимогою до банку для отримання суми штрафу за рахунок банківської гарантії. Зазвичай сума подібної гарантії становить фіксований відсоток від суми контрактних зобов’язань.

Тендерна гарантія — вид банківської гарантії, яка відкривається на користь організатора тендера (бенефіціара) для забезпечення зобов’язань учасника тендеру (заявника) щодо підписання договору на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг на умовах, зазначених у тендерній пропозиції учасника в разі перемоги такого учасника в тендері .

У випадку, якщо учасник тендера (заявник) відкликав в період проведення тендера свою тендерну пропозицію, змінив умови пропозиції, або, в разі перемоги в тендері, відмовився укласти контракт відповідно зі своєю пропозицією, організатор тендера (бенефіціар) звертається в банк для отримання суми штрафу за невиконання зобов’язань за рахунок тендерної гарантії. Сума тендерної гарантії, як правило, становить певний відсоток від суми тендерної пропозиції учасника. Зазвичай, банківська гарантія є одним з документів, які учасник тендеру повинен надати організатору тендера для проведення тендерної процедури.

Гарантія авансового платежу — вид банківської гарантії, згідно з якою банк зобов’язується виплатити покупцеві (бенефіціару) суму авансового платежу на користь продавця (або її частину) у разі невиконання або часткового невиконання продавцем (заявником) його контрактних зобов’язань з поставки товарів, виконання робіт, надання послуг .