Акредитиви

Банк ПІВДЕННИЙ — лідер серед банків Півдня України за документарними операціями. Ми надаємо повний спектр послуг у сфері документарних розрахунків.

Політикою Банку є надання допомоги клієнтам при проведенні розрахунків і операцій із застосуванням документарних операцій. Наші співробітники допоможуть вам підготувати і здійснити такі операції, починаючи з розробки проектів договорів та документарних зобов’язань (акредитивів, гарантій) і закінчуючи підготовкою документів для отримання платежу.
Ви отримаєте вичерпну інформацію про види документарних зобов’язань і їх застосовності в різних ситуаціях і у зв’язку з різними видами угод.Ми забезпечуємо підтвердження своїх зобов’язань першокласними європейськими банками, що дозволяє випускати документарні зобов’язання у формі, прийнятною для вас і ваших контрагентів.

Документарний акредитив — грошове зобов’язання банку, що виставляється на підставі доручення його клієнта-покупця на користь продавця.

Банк, що видає зобов’язання, повинен здійснити платіж продавцю або забезпечити здійснення платежу іншим банком. Це зобов’язання є умовним, оскільки його реалізація пов’язана з виконанням продавцем певних вимог (насамперед з поданням в банк передбачених акредитивом документів, що підтверджують виконання всіх його умов). Саме умовність цього зобов’язання робить акредитив розрахунковим інструментом, одночасно захищає інтереси покупця і продавця. Продавець впевнений в отриманні платежу після поставки товару, оскільки банк виплатить йому належну суму проти відвантажувальних документів. Покупець знає, що банк оплатить документи тільки в разі їх відповідності умовам акредитива, тобто після виконання продавцем його зобов’язань з поставки.

Резервний акредитив — особливий вид акредитива, який, як правило, є не платіжним інструментом, а інструментом забезпечення виконання зобов’язань клієнта-заявника перед його кредитором.

Платежі по резервним акредитивами виробляються в разі невиконання таких зобов’язань і, звичайно, на підставі вимоги кредитора про оплату. Можна сказати, що резервний акредитив є документарним акредитивом за формою і наближений до банківської гарантії за своєю суттю.