Макроекономічний огляд банку «Південний»: підсумки вересня

4 жовтня 2018

Аналітики банку «Південний» підготували короткий огляд основних тенденцій в економіці України за вересень 2018 року:

  • Укрстат поліпшив свою попередню оцінку зростання ВВП з 3,6 % р/р до 3,8 % р/р у 2-му кварталі. Основним драйвером зростання залишається високий попит – як споживчий, так і інвестиційний. При цьому внесок чистого експорту в зростання, як і раніше, негативний. Серед секторів економіки найкращий результат показало сільське господарство на тлі більш раннього початку збору врожаю. Внесок торгівлі у зростання ВВП також залишається високим завдяки зростанню добробуту населення.
  • У серпні інфляція незначно прискорилася до 9 % р/р з 8,9 % р/р, що повністю відповідало очікуванням аналітиків. Продукти харчування показували сезонне зниження цін у порівнянні з липнем. На противагу цьому подорожчав транспорт через підвищення тарифів і зростання світових цін на нафту.
  • Обсяг випуску промислової продукції знизився на 0,5 % р/р у серпні внаслідок спаду в енергетичному секторі. Проте, завдяки непоганим результатам у попередні місяці, промвиробництво збільшилося на 2,2 % р/р у січні-серпні.
  • У будівництві був спад на 1,1 % р/р у серпні. Основна причина – зниження житлового будівництва через високу базу порівняння і відносно низький попит. Тим часом будівництво інженерних споруд продовжує зростати завдяки високому інвестиційному попиту.
  • Торгівля зростає високими темпами (+7,5 % р/р у серпні), що пов’язано зі збереженням цінової стабільності і зростанням реальних доходів населення (+15,7 % р/р у серпні).
  • У транспортній галузі спад через зниження перевезення вантажів залізничним транспортом на тлі зниження фізичних обсягів експорту зернових. У той самий час перевезення вантажів автомобільним транспортом зростали.
  • У серпні платіжний баланс України був збалансованим. Дефіцит поточного рахунку скоротився в порівнянні з липнем, але все одно залишається високим через зростаючий попит на імпортні машини та обладнання, а також зростання витрат на імпорт енергоресурсів через подорожчання нафти. Розміщення єврооблігацій урядом наприкінці серпня дозволило повністю покрити дефіцит поточного рахунку, але через виплати за кредитами МВФ золотовалютні резерви скоротилися на 0,5 млрд дол. (до 17,2 млрд дол.), що нижче 3-х місяців майбутнього імпорту.

З детальними макроекономічними звітами можна ознайомитися тут.