Хижак – Вовк

Сертифікат Футляр

Хижак – Вовк

Сертифікат Футляр
В архіві

Номінал монети

5000 франків КФА

Емітент

Кот-д'Івуар

Виробник

Монетний двір Майєра

Рік випуску

2021

Тираж

750

Проба

999

Лігатурна маса, г

93.3

Якість чеканки

оксидована поверхня, високий рельєф

Метал

Срібло

Вовк – це найвищий символ свободи та безстрашності у тваринному світі, символ самостійності. У будь-якій сутичці вовк бореться до перемоги або до смерті. Вовк не підбирає падаль, тобто він є символом чистоти. Він кохає тільки свою вовчицю-дружину і сам виховує своїх дітей-вовченят. Ця тварина – символ високої моральності, відданості родині, зграї. Військова доблесть вовка, його прагнення захищати слабких і вміння бути вождем породили безліч легенд, згідно з якими саме вовки були прабатьками багатьох племен. Про це говорить і римська легенда про вовчицю, яка вигодувала братів-близнюків Ромула та Рема, і давньоіранська легенда про вовчицю, яка вигодувала Кіра, а також багато інших легенд.

Крім того, вовк символізує пильність і обачність, і в цій якості його ім'я та образ використовуються в гербах. Коли вовк переслідує свою здобич, він демонструє чудові розум і хитрість, але при цьому сам рідко стає мисливським трофеєм. Вовк – це багатогранний символ, який пов'язаний із силами добра і світла та може надавати допомогу, бути захисником.

На аверсі монети зображений вовк, що гарчить, а на реверсі — вовча зграя на полюванні. Тотемна тварина «Вовк» подарує людині ті якості, які притаманні «господарю лісу»: любов і відданість сім'ї, своїй зграї, розуміння та (за потреби) підпорядкування ієрархії, твердість характеру, сміливість і хоробрість.