«Південний» і RIB прокладають економічні мости між Україною та Європою», – Юрій Воєвода

02.05.2023

Команди Акціонерного банку «Південний» і латвійського банку Regionala Investiciju Banka (RIB) допомагають фінансувати розвиток українських проєктів у Європі з оцінкою кредитного ризику в Україні. Про виклики, які постають перед підприємцями під час інтеграції на нові ринки, на панельній дискусії ХVIІ Міжнародного форуму «Польсько-українські дні бізнесу» розповів директор департаменту інвестиційного бізнесу банку «Південний» Юрій Воєвода.

«Український бізнес досить потужний, самостійний, вміє наполегливо працювати. І зараз перед ним стоїть важливе завдання – продовжити нарощення зв’язків та активну інтеграцію в європейський ринок, щоб зі свого боку назавжди економічно з’єднати Україну та Європу. Це схоже на розбудову уявного економічного моста з двостороннім рухом: європейський, зокрема польський, бізнес прийде і буде інвестувати в Україну, український бізнес інвестуватиме в Європу та Польщу», – розповів Юрій Воєвода.

За його словами, сьогодні існує багато фінансових інструментів для польського бізнесу, який експортує продукцію в Україну. Український бізнес в Європі такого різноманіття інструментів не має.

«З початку війни ми побачили потребу в кредитуванні з боку українського бізнесу в Європі. І разом із партнерським банком RIB активізували роботу в цьому напрямку. Банки ЄС здебільшого працюють зі стандартними кредитними продуктами, орієнтованими на місцеві компанії. Їм непросто оцінювати кредитний ризик українського бізнесу в Європі: кредитної історії в ЄС, детальної інформації про бізнес в Україні та існуючі воєнні ризики немає. Для європейських банків такі проєкти виглядають як стартап, який важко оцінити. Ми ж створили гібридну команду з професійних спеціалістів двох банків: «Південний» оцінює бізнес клієнта в Україні, стратегію та ризики проєкту в Європі, RIB проводить юридичний аналіз і перевіряє відповідність проєкту до норм ЄС. Але найбільша наша цінність – вміння працювати з українським бізнесом, вміння оцінювати український ризик. Результатом спільних зусиль стало створення програми «Південний West bridge», яка вже майже рік допомагає будувати економічний міст між Україною та Європою», – підкреслив Юрій Воєвода.

Більше про програму «Південний West bridge», яка допомагає українському бізнесу отримати фінансування для розвитку в Європі, можна дізнатися за посиланням.