Як захистити свій фінансовий номер від шахраїв

26.07.2021

Шахрайство з використанням дубліката SIM-картки для доступу до банківського рахунку останнім часом набуває стрімкого поширення. Щоб захистити свій фінансовий номер і зберегти гроші на картці, варто дотримуватися декількох правил.

Фінансовий номер – це ваш номер телефону, прив’язаний до одного або декількох банківських рахунків. На нього ви отримуєте повідомлення про рух коштів, баланс, а також паролі для підтвердження платежів.

Чому важливо захистити його?

Якщо шахрай заволодіє SIM-карткою з вашим фінансовим номером, він зможе легко управляти й банківським рахунком.

Як захистити фінансовий номер?

У зоні підвищеного ризику перебувають абоненти передплаченого сервісу, які не пройшли додаткову ідентифікацію у мобільного оператора.

По-перше, щоб не дати шахраям заволодіти вашою SIM-карткою, пройдіть додаткову ідентифікацію у мобільного оператора (надайте свої паспортні дані або перейдіть на контрактне обслуговування).

По-друге, встановіть заборону на віддалену заміну своєї SIM-картки або перевірте відсутність у мобільного оператора можливості її віддаленої заміни.

По-третє, не надавайте третім особам інформацію про ваш номер:

  • кодове слово;
  • PUK-код;
  • серійний номер SIM-картки;
  • номери телефонів абонентів, з якими ви спілкуєтеся;
  • SMS-коди, які надходять на ваш номер.

Дана інформація може бути використана шахраями для отримання доступу до вашої SIM-картки.

Якщо ваш номер припинив відповідати – негайно повідомте про це свій банк і заблокуйте картки. Після цього зверніться до мобільного оператора щодо блокування номера та перевипуску SIM-картки.

Якщо мобільний оператор підтвердив спробу викрасти вашу SIM-картку або банк побачив спроби зняти гроші з ваших рахунків – передайте цю інформацію Кіберполіції.