З 5 серпня нові рахунки клієнтам відкриватимуться виключно за міжнародним стандартом IBAN

29.07.2019

Починаючи з 5 серпня банк «Південний» відкриватиме нові рахунки клієнтам виключно згідно з вимогами міжнародного стандарту IBAN. Для рахунків клієнтів банку, відкритих до 4 серпня 2019 року включно, передбачений перехідний період, що триватиме до 31 жовтня 2019 року. Протягом цього періоду розрахунки будуть виконуватися як із використанням IBAN, так і у форматі «код МФО + номер рахунку». Проте, починаючи вже з 1 листопада 2019 року, застосування стандарту IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів грошових коштів у національній та іноземній валютах, у тому числі при міжнародних переказах.

IBAN (International Bank Account Number) – це стандартизований формат номера рахунку, що складається з 29 символів. У рахунку в форматі IBAN, крім номера рахунку, міститься інформація про код країни (UA) та МФО банку. Впровадження IBAN в Україні регулюється відповідними постановами Національного банку України – № 162 від 28 грудня 2018 року та № 41 від 22 лютого 2019 року – з 5 серпня 2019 року.

Впровадження стандарту IBAN дозволить спростити ідентифікацію платника й одержувача коштів, а також уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів у розрахункових документах та пришвидшити обробку платежів банками держав європейського економічного простору.

Клієнти отримуватимуть від банку інформацію про зміну діючого рахунку за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів та зазначення в розрахункових документах. При цьому зміна діючого номера рахунку за стандартом IBAN не призводить до зміни положень договору (договору банківського рахунку/розрахунково-касового обслуговування/банківського вкладу тощо).

Окрім цього, банк повідомлятиме контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів – суб’єктів господарювання та самостійно подаватиме до органів Пенсійного фонду України/органів соціального захисту населення перелік рахунків за стандартом IBAN.

Дізнатися свій IBAN можна за посиланням: https://getiban.bank.com.ua

 

Банк «Південний» – універсальний український банк, заснований у 1993 році, з головним офісом в Одесі. Банк пропонує широкий спектр послуг для бізнес-клієнтів та фізичних осіб на всій території України через регіональну мережу, яка на кінець грудня 2018 року нараховувала 95 відділень у 18 регіонах України. За результатами 2018 року чистий прибуток банку «Південний» склав 274 млн грн, що більш ніж у п'ять разів перевищує аналогічний показник минулого року.