Акредитиви

Тверде грошове зобов’язання банку-емітента сплатити/взяти зобов’язання сплатити з відстроченням за пред’явленням документів, наданих у повній відповідності з умовами акредитиву.

Акредитив використовується з метою забезпечення надійності виконання зобов’язань сторонами контракту та збільшення обігових коштів компанії (у разі непокритого акредитиву) без залучення фінансування у вигляді кредиту.

Переваги акредитивів:

  • Для продавця — мінімізація ризику несплати покупцем за контрактом у разі виконання продавцем своїх зобов’язань. 
  • Для покупця — мінімізація ризику невиконання продавцем своїх зобов’язань в повній відповідності з умовами контракту.
  • Для продавця та покупця — якщо договір передбачає поставку товару/виконання робіт на умовах відстроченого платежу, а саме, у разі акредитиву з відстроченням платежу:
    • Для покупця — можливість отримання відтермінування платежу (товарний кредит) за контрактом під зобов’язання банку-емітенту за акредитивом.
    • Для продавця — можливість отримати оплату за контрактом (у разі негоціації документів уповноваженим банком) в термін до дня відшкодування такому уповноваженому банку з боку банку-емітента (тобто в термін до виконання покупцем своїх платіжних зобов’язань згідно умов контракту).

Банк «Південний» надає клієнтам наступні види акредитивів:
Покритий документарний акредитив — для відкриття та подальшого здійснення платежів за ним клієнт заздалегідь бронює кошти в повній сумі та валюті акредитиву на окремому рахунку покриття в банку.

Непокритий документарний акредитив — для відкриття клієнт надає банку забезпечення (нерухомість, обладнання, товари в обігу тощо) та зобов’язується забезпечити на вимогу банку оплату за акредитивом (шляхом формування на рахунку покриття) необхідну суму до моменту платежу за акредитивом.

Питання та відповіді

Вам сподобався продукт?
Ми дбаємо про якість і актуальність наших послуг і продуктів, тому для нас дуже важлива ваша думка.