Військові облігації

В умовах воєнного стану Акціонерний банк «Південний» пропонує клієнтам підтримати збройні сили України шляхом інвестування у військові облігації внутрішньої державної позики.

Що таке військові облігації

Військові облігації – це різновид ОВДП, облігацій внутрішньої державної позики або державних цінних паперів, що продаються на внутрішньому ринку. Такі цінні папери дають своєму власникові право отримати їхню номінальну вартість плюс дохід (якщо він передбачений за умовами розміщення).

Міністерство фінансів України випустило військові облігації спеціально для фінансування потреб Збройних сил України та потреб країни в умовах війни. Придбати військові ОВДП можуть як громадяни України, так і іноземні інвестори у банках – первинних дилерах. Купуючи облігацію, власник отримує фіксовану прибутковість до кінця терміну її обігу.

Військові облігації відрізняються від звичайних ОВДП наявністю цільового призначення – для потреб Збройних сил України та потреб держави у воєнний час, а також випуском їх у період воєнних дій на території України. Вони доступні для придбання у гривнях, доларах США та євро.

Банк «Південний» є первинним дилером Міністерства фінансів. Фізичні та юридичні особи мають можливість звертатися до нього з метою інвестування у військові ОВДП.

Умови придбання облігацій

  • Потрібно мати рахунок у національній або іноземній валюті та рахунок у цінних паперах. Вартість відкриття рахунку в цінних паперах – за посиланням.
  • Необхідно укласти брокерський договір. Брокерська комісія становить 1 грн за угоду (0,5 доларів США для валютних).
  • Виконання облікових операцій з цінними паперами (зарахування) – за посиланням.
  • Строк обігу – 1 місяць, 1 рік.
  • Ставка дохідності визначається Міністерством фінансів – від 10 % у гривнях і від 3,7 % у валюті.
  • Обмежень щодо кількості військових облігацій, які можна купити, немає.

Щоб інвестувати у військові ОВДП, зверніться до свого менеджера або у відділення банку «Південний».

Починаючи з 1 березня 2022 року банк «Південний» уже придбав для клієнтів військові облігації на суму 73 млн грн.

Детально про військові облігації – за посиланням.