Документарні акредитиви

тверде грошове зобов’язання банку-емітента сплатити/взяти зобов’язання сплатити з відстроченнямза пред’явленням документів, наданих у повній відповідності з умовами акредитиву.

Банк відкриває акредитив за дорученням клієнта-покупця (наказодавця акредитива) на користь його контрагента-продавця (бенефіціара акредитива), якщо контракт, підписаний між покупцем та продавцем, передбачає розрахунки у формі документарного акредитива. За результатами використання акредитивної форми розрахунків банк здійснює оплату на користь бенефіціара у разі належного представлення їм документів за акредитивом, тобто, як правило, після відвантаження товару/надання послуг. Під час здійснення операцій за акредитивами всі сторони мають справу лише з документами (проти яких здійснюватиметься платіж), а не з товарами, послугами або роботами, яких можуть стосуватися такі документи. Акредитив є угодою, що відокремлена від контракту, на якому вона базується.

Акредитив використовується з метою забезпечення надійності виконання зобов’язань сторонами контракту та збільшення обігових коштів компанії (у разі непокритого акредитиву) без залучення фінансування у вигляді кредиту.

 Переваги акредитивів:

 • Для продавця –  мінімізація ризику несплати покупцем за контрактом у разі виконання продавцем своїх зобов’язань.
 • Для покупця – мінімізація ризику невиконання продавцем своїх зобов’язань в повній відповідності з умовами контракту.
 • Для продавця та покупця – якщо договір передбачає поставку товару/виконання робіт на умовах відстроченого платежу, а саме, у разі акредитиву з відстроченням платежу:
 • для покупця – можливість отримання відтермінування платежу(товарний кредит) за контрактом під зобов’язання банку-емітенту за акредитивом;
 • для продавця – можливість отримати оплату за контрактом (у разі негоціації документів уповноваженим банком) в термін до дня відшкодування такому уповноваженому банку з боку банку–емітента (тобто в термін до  виконання покупцем своїх платіжних зобов’язань згідно умов контракту);

 Банк «Південний» надає клієнтам наступні види акредитивів:

Покритий документарний акредитив – для відкриття та подальшого здійснення платежів за ним клієнт заздалегідь бронює кошти в повній сумі та валюті акредитиву на окремому рахунку покриття в банку.

Непокритий документарний акредитив – для відкриття клієнт надає банку забезпечення (нерухомість, обладнання, товари в обігу тощо) та зобов’язується забезпечити на вимогу банку оплату за акредитивом (шляхом формування на рахунку покриття) необхідну суму до моменту платежу за акредитивом.

Тарифи
Відкриття акредитивів:
- у національній валюті з покриттям
0,2 % (мінімально – 1 000 грн, максимально – 10 000 грн)
- в іноземній валюті з покриттям
0,2 % (мінімально – 100 дол. США, максимально – 1000 дол. США) (у гривні за курсом НБУ)
- у національній та іноземній валюті без покриття
за домовленістю
Підтвердження акредитивів:

Порядок розрахунків за акредитивами:

 1. Покупець укладає з продавцем контракт згідно з умовами якого передбачена акредитивна форма розрахунків.
 2.  Банк покупця (банк-емітент) відкриває акредитив та надсилає його до банку продавця (авізуючого банку) або до підтверджуючого (виконуючого) банку (у разі підтвердженого акредитиву) для подальшої передачі бенефіціару. Авізуючий/виконуючий банк передає інформацію про відкриття акредитиву бенефіціару.
 3. Продавець відвантажує товар/надає послуги і надає документи за акредитивом до авізуючого банку з метою передати їх до виконуючого банку.
 4. Виконуючий банк перевіряє документи на відповідність умовам акредитиву та в разі відсутності розбіжностей з умовами акредитиву (належне представлення) виконує зобов’язання або здійснює негоціацію документів у відповідності до наданих повноважень та надсилає документи в банк-емітент (банк покупця). На цьому етапі виконуючий банк може здійснити платіж проти пред’явлення документів або достроковий платіж на користь бенефіціара, або виконати зобов’язання іншим чином.
 5. Банк-емітент відшкодовує витрати виконуючому банку або виконує зобов’язання за акредитивом шляхом, зазначеним в акредитиві (при належному представленні документів). Банк-емітент зобов’язаний виконати зобов’язання з моменту, коли він відкриває акредитив.
 6. Банк-емітент отримує документи від виконуючого/авізуючого банку та передає їх наказодавцю акредитива.

Як оформити?

 • Замовити онлайн

  Залишіть заявку, і наш менеджер зателефонує вам та призначить зустріч.

 • Звернутися до свого менеджера

  для діючих клієнтів банку.

Питання та відповіді

Оформити непокритий (гарантований) акредитив можливо при відповідності запитуваних документів вимогам внутрішніх процедур банку та законодавства України.

Так, це обов’язкова умова при оформленні акредитива, оскільки сама суть угоди показана в контракті.

Відправити заявку
Будь ласка, залиште ваші контакти
Вам сподобався продукт?
Ми дбаємо про якість і актуальність наших послуг і продуктів, тому для нас дуже важлива ваша думка.