«Інвестиційний банкінг – це можливість реалізації складних і довгострокових проєктів», – Юрій Воєвода

21.10.2021

Інвестиційний банкінг надає більше переваг, ніж класичний, як позичальникам, так і інвесторам. Про це розповів директор департаменту інвестиційного бізнесу Акціонерного банку «Південний» Юрій Воєвода під час виступу на щорічному Форумі фінансових директорів України.

За його словами, ключовими напрямками інвестиційного банкінгу у світі є ринок акціонерного та боргового капіталу, консультаційні послуги при M&A, трейдингова та брокерська діяльність, а також фінансова аналітика та дослідження.

На ринку інвестиційного банкінгу України ключові напрямки аналогічні світовим, але замість повноцінного ринку акціонерного та боргового капіталу вони містять напрямок управління активами: прямі та венчурні інвестиції (Private Equity) і залучення боргового капіталу від інвестиційних фондів (Private Debt) і міжнародних фінансових інститутів.

«Якщо порівнювати класичний та інвестиційний банкінг, то і для позичальника, і для інвестора переваги в останньому будуть відчутнішими. Для позичальника цінність полягає в тому, що інвестиційний банкінг дозволяє фінансувати складні проєкти, такі як проєктне фінансування, розвиток нових бізнес-напрямків, операції M&A. Крім того, ІБ є альтернативою приватним позикам. Для інвестора перевагою є висока дохідність при ризиках, що контролюються (6-10 % в USD). Досить важливим є також те, що інвестор має можливість обрати проєкт, зважаючи на галузі та георграфію», – ділиться Юрій Воєвода.

Банк «Південний» пропонує клієнтам також додаткові продукти інвестиційного банкінгу – супровід М&A, торгівля боргами, реструктуризація боргів, інформаційна підтримка купівлі та продажу бізнесу/частки, пошук партнера в бізнес.

Нагадаємо: Форум фінансових директорів – це міні-енциклопедія сучасного фінансового менеджменту. Акціонерний банк «Південний» традиційно виступає партнером форуму, який цього року вже у ювілейний, 20-й раз збирає вітчизняну фінансову еліту.