«Кредитування залишається якірним продуктом для банків», – Максим Цимбал, заступник голови правління банку «Південний»

02.11.2018

За останні вісім місяців 2018 року процентний дохід від кредитування був основним джерелом доходу банківської системи та склав 62,5 млрд грн. Про це заявив заступник голови правління Максим Цимбал під час кейс-сесії «Корпоративне фінансування в Україні» на XVII щорічному Форумі фінансових директорів України.

«Сьогодні вартість ресурсів на ринку визначає облікова ставка, і її зміна має найбільший і миттєвий вплив на вартість кредитів овернайт, короткострокових кредитів бізнесу та депозитів юросіб у гривнях. Такий тісний взаємозв’язок облікової ставки та ключових індикаторів ринку ми спостерігаємо з початку 2016 року, коли Національний банк змінив операційний дизайн монетарної політики та таким чином посилив роботу трансмісійного механізму», – зазначив Максим Цимбал.

Під час свого виступу з темою «Руйнуємо міфи. Як використовувати можливості співпраці з банком на всі 100%?» Максим Цимбал розповів про фактори, що впливають на вартість кредиту і процентну ставку, а також про те, як банк «Південний» підвищує прибутковість на вкладений капітал:
«Крім кредитування, джерелом доходу для банків є процентний дохід від вкладень у цінні папери (ОВДП і депозитні сертифікати НБУ), дохід від комісійних та форексних операцій. Для підвищення прибутковості на вкладений капітал і можливості запропонувати клієнтам більш вигідні умови кредитування ми реалізуємо ефективну політику перехресних продажів, яка передбачає продаж нашим клієнтам додаткових продуктів і послуг при кредитуванні».
Форум фінансових директорів України проходив 18-19 жовтня в Києві та був присвячений питанням економічного розвитку країни, розгляду макроекономічних сценаріїв для України в найближчі часи та тенденцій управління сучасним бізнесом, можливості впровадження сучасних інноваційних технологій.

Також представники банку провели інтерактивну сесію з учасниками форуму на тему «Актуальні питання бізнесу щодо інструментів валютного ринку, новацій в фінансовому моніторингу та комплаєнс-контролю».
Форум фінансових директорів України (Ukrainian CFO Forum) – один з головних фінансових заходів, який проводиться щороку і збирає керівників великих закордонних та вітчизняних компаній, де обговорюється традиційний інструментарій поліпшення внутрішніх процесів, пов’язаних з фінансовою функцією, а також впровадження сучасних інноваційних технологій та способів розв'язання стратегічних проблем.