У складі Наглядової ради банку «Південний» відбулися зміни

24.09.2020

Незалежні члени Наглядової ради Джейкобс Марго Кар і Віллібрордус Йоанес де Браун завершують співпрацю з банком «Південний».

Відповідне рішення було прийнято на загальних зборах акціонерів 23 вересня 2020 року у зв’язку з припиненням строку їхніх повноважень відповідно до вимог законодавства. 

Присутність у складі Наглядової ради банку Марго Джейкобс та Віллібрордуса де Брауна як незалежних директорів дозволила запровадити в роботу ради європейський підхід, найкращі практики та незалежність суджень. За сприяння пані Джейкобс та пана де Брауна банк вийшов на новий рівень у корпоративному управлінні, став більш відкритим для світового суспільства.

Марго Джейкобс доклала багато зусиль, спрямованих на покращення системи управління ризиками банку, яка була високо оцінена представниками Національного банку України під час проведення відповідної тематичної перевірки наприкінці 2019 року.

«Це була честь і привілея – працювати в Наглядовій раді банку «Південний» протягом останніх 12 років. Я бачила, як «Південний» долав зовнішні кризи, що спричинили закриття багатьох інших банків, збільшував, розширював та вдосконалював продукти та послуги для клієнтів. Мені було приємно співпрацювати з настільки компетентною та проактивною управлінською командою, а також працювати в раді разом з акціонерами, які бажають лише найкращого для банку, працівників та клієнтів», – відзначила Марго Джейкобс.

За ініціативи Віллібрордуса де Брауна відбулись зміни в системі звітності внутрішнього аудиту, посилився контроль за усуненням недоліків, виявлених службою внутрішнього аудиту під час проведення перевірок, значно вдосконалено та систематизовано процес взаємодії ради з правлінням та службами банку. За сприяння пана де Брауна банк успішно реалізував декілька значних ІТ-проєктів та підвищив рівень клієнтських сервісів.

«Сподіваюся, задоволення, яке я отримував протягом багаторічного співробітництва з банком «Південний», було взаємним. За ці роки ДНК банку не змінилася, але змінилося майже все інше. Кількість банків в Україні зменшилася вдвічі, а банк «Південний» став системним банком. Великим досягненням є те, що «Південний» завжди в обов'язковому порядку виконував свої боргові зобов’язання. Я переконаний, що «Південний» має гарну позицію, щоб успішно відповідати на нові виклики в майбутньому, підтримуючи тісний контакт із усіма клієнтами та іншими зацікавленими сторонами. А постійний поштовх до вдосконалення в банку допоможе в подальшій діджиталізації», – поділився Віллібрордус де Браун.

Новими незалежними членами Наглядової ради банку стали Олексій Братановський і Ден Пасько.

Олексій Братановський має понад 20 років практичного досвіду в консалтингу та банківському секторі із фокусом на розробці стратегії, а також розвитку цифрових та інноваційних рішень. Працював у провідних міжнародних консалтингових компаніях – BCG, PWC, EY. Керував низкою проєктів у галузі корпоративного і транзакційного банкінгу, трансформації роздрібного бізнесу та МСБ, вибудовував систему управління ризиками, удосконалював систему внутрішнього контролю та функцію внутрішнього аудиту для найбільших міжнародних фінансових інститутів у Великій Британії, країнах Східної Європи та Каспійського регіону. Олексій також має досвід роботи в найбільших міжнародних банках – Bank Austria Creditanstalt, Unicredit Bank, Citibank на керівних позиціях у галузі роздрібного та корпоративного банкінгу, управління ризиками, оптимізації бізнес-процесів. Отримав ступінь магістра в галузі стратегічного менеджменту та ступінь бакалавра за спеціальністю «Менеджмент» у державному університеті «Вища школа економіки».

Ден Пасько має досвід роботи понад 20 років у сфері підприємництва та інвестицій. З 2016 року є керуючим партнером інвестиційної компанії Diligent Capital Partners. До роботи в Diligent Capital Ден був директором Horizon Capital. Протягом усієї своєї кар'єри в Diligent і Horizon Ден приділяв головну увагу агробізнесу, споживчим товарам і технологіям. Пан Пасько входив до ради директорів декількох провідних українських компаній, включаючи Allseeds, «Міратех», «Київстар» і «Нова пошта». Ден обіймав пост президента Гарвардського клубу України і має ступінь магістра ділового адміністрування Гарвардської школи бізнесу.

«Від імені акціонерів банку «Південний» щиро дякую пані Джейкобс та пану де Брауну за роки відданої праці пліч-о-пліч. Разом ми здолали зовнішні кризи, які кинули виклик світовим фінансовим установам. Ми цінуємо високу кваліфікацію та досвід світового рівня, якими члени Наглядової ради поділилися з банком, та бажаємо успіхів у майбутньому. Водночас хочемо привітати у складі Наглядової ради Олексія Братановського та Дена Паська. Їхній професійний досвід та знання неодмінно стануть банку у пригоді. Бажаємо, аби спільний шлях, що чекає нас попереду, був багатий на здобутки та досягнення, які відчує кожний наш клієнт», – зазначив голова Ради акціонерів банку «Південний» Юрій Родін.

Актуальну інформацію щодо складу Наглядової ради банку розміщено за посиланням.