Дізнайтеся про найпоширеніші прийоми, які використовують шахраї. Захистить власні кошти!
Телефонні шахраї можуть зателефонувати або написати sms будь-кому! «Стандартна» схема розсилки sms із текстом «Ваша картка буде заблокована» (або його аналогами) зазвичай включає в себе відправку сотень повідомлень. Номери вибираються за принципом заміни однієї цифри, наприклад: (099) 222 33 11, (099) 222 33 12, (099) 222 33 13 тощо.
- Шахрай може зателефонувати вам від імені співробітника банку та повідомити, що ваша картка заблокована (або їй загрожує блокування). Для того, щоб «розблокувати» її, потрібно повідомити конфіденційні реквізити.
Увага – шахрайство!
Пам'ятайте: справжній співробітник банку ніколи не запитає конфіденційні дані картки, тому що це – порушення закону. Для того, щоб заблокувати розблокувати картку, банку не потрібно дзвонити вам і дізнаватися конфіденційні дані.
- Шахрай телефонує під виглядом співробітника Пенсійного фонду (або будь-якої іншої організації чи компанії) й повідомляє про те, що на вашу карту будуть перераховані гроші (надбавка до пенсії, додаткові нарахування, виграш за участь в акції, матеріальна допомога тощо). Для отримання платежу нібито потрібно повідомити секретні реквізити вашої картки.
Увага – шахрайство!
Для нарахування будь-яких сум на ваш рахунок відправнику коштів потрібно знати тільки номер картки! Це стосується всіх відправників (включаючи Пенсійний фонд, будь-який інший фонд матеріальної допомоги, будь-яку організацію або компанію, будь-який магазин, який проводить акцію тощо).
Пам'ятайте: ви можете повідомити телефоном тільки номер картки! Якщо вас переконують розкрити конфіденційні дані це – шахрайство!
- Шахрай вдає себе за покупця товару, який ви продаєте в мережі Інтернет. Після розмови вам обіцяють перерахувати передоплату (або повну вартість). Потім вам дзвонить або сам шахрай, або його спільник, який видає себе за співробітника вашого банку. У телефонній розмові він намагається переконати вас повідомити секретні реквізити картки (наприклад, для того, щоб зарахувати на неї платіж).
Увага – шахрайство!
Пам'ятайте: навіть якщо людина, яка вам телефонує, знає суму платежу (передоплати за товар або його повну вартість), це не свідчить про те, що він – справжній співробітник вашого банку! Шахраї просто працюють «в парі»: один прикидається покупцем, інший – співробітником банку. Їхня мета – дізнатися про секретні дані вашої картки!
- Будьте обережними під час розрахунків у мережі Інтернет. Шахраї створюють веб-сервіси, які пропонують неіснуючі послуги (поповнення мобільного, грошовий переказ, покупку авіаквитка). Візуально сайти схожі на легітимні сервіси. Вони залучають клієнтів за допомогою дуже вигідних пропозицій (наприклад, обіцяючи дуже низькі ціни на послуги, нульову комісію тощо).
Мета злочинців – змусити клієнта залишити конфіденційні дані своєї картки в платіжній формі на сайті. Дізнатися про те, чи не є даний сайт – продуктом шахраїв можна за кілька хвилин – скористайтеся простими підказками фахівців Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЄМА.
Перевірте, чи не входить цей веб-ресурс до «Чорного списку» шахрайських сайтів від Асоціації ЄМА.
Використані матеріали Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЄМА.