Міжнародне рейтингове агентство MOODY`S підвищило рейтинги банку «Південний»

27.12.2018

Міжнародне рейтингове агентство MOODY`S переглянуло рейтинги банку «Південний». У результаті банк «Південний» піднявся на одну сходинку в рейтингу оцінки ризику (Саа1 → B3). Довгостроковий рейтинг депозитів банку був також переглянутий у бік поліпшення (Саa2 → Саа1 зі «стабільним» прогнозом).

Крім того, MOODY`S підвищило на один щабель базову оцінку кредитоспроможності банку (Саa2 → Саа1). Це максимально можливе значення для українського банку при існуючому суверенному рейтингу України (Cаа1), який був також переглянутий на один щабель вгору (Саа2 → Саа1).

Зростанню рейтингів банку «Південний» сприяли такі чинники, як поліпшення якості активів, значне зростання прибутковості (більш ніж у три рази за підсумками 9 місяців поточного року), істотний запас ліквідності та низька залежність від міжбанківських ресурсів.

«Банк «Південний» виконує всі економічні нормативи НБУ і продовжує нарощувати достатність капіталу. Норматив Н2 виріс з 10,37 % на початок 2018 року до 11,77 % станом на 26 грудня 2018 року, — зазначив директор фінансового департаменту банку «Південний» Дмитро Вотченко. — До того ж банк «Південний» — єдиний український банк із приватним капіталом, який співпрацює з міжнародним рейтинговим агентством, що є додатковим підтвердженням надійності банку і його націленості на довгостроковий стійкий розвиток».

Банк «Південний» — універсальний український банк, заснований у 1993 році, з головним офісом в Одесі. Банк пропонує широкий спектр послуг для бізнес-клієнтів та фізичних осіб на всій території України через регіональну мережу, яка на кінець грудня 2018 року нараховувала 95 відділень у 18 регіонах України.

За результатами перших 9 місяців 2018 року чистий прибуток банку «Південний» склав 186,1 млн грн, що більш ніж утричі перевищує аналогічний показник минулого року.